Romantyzm i elegancja – Zamek w Baranowie Sandomierskim

Wesele ze snów

Każda kobieta zna bajki o księżniczkach. Na pewno przynajmniej raz będąc dzieckiem oczami wyobraźni widziała siebie na miejscu jednej z nich – bogactwo, zamek i ślub z przystojnym księciem w pałacu. Czy w obecnych czasach można zorganizować wesele w prawdziwym zamku? Okazuje się, że tak. A takim miejscem jest Zamek w Baranowie Sandomierskim.

Wynajem światełek fairy lights na wesele, Baranów Sandomierski

Garść historii

W nizinie dolnej Wisły, na pograniczu województw podkarpackiego i świętokrzyskiego znajdziemy prawdziwą perłę architektury renesansowej. Wybudowany ponad 400 lat temu Zamek w Baranowie Sandomierskim jest jednym z najlepiej zachowanych obiektów w Europie. Jego mury oglądały najznamienitszych magnatów tamtych czasów, a dzisiaj to my możemy stąpać tymi samymi ścieżkami.

Baranów Sandomierski wesele na dziedzińcu
Baranów Sandomierski wesele

Współcześnie zamek jest atrakcją muzealną, a mimo to możliwe jest wynajęcie komnaty zamkowej jako miejsca noclegowego. Z kolei w jednej z piwnic znajduje się prężnie działająca restauracja. Jednak najciekawszą informacją jest to, że w tak przepełnionym historią miejscu można zorganizować przyjęcie weselne.

wesele na dziedzińcu Baranów Sandomierski

Bliżej gwiazd

Impreza w takim miejscu ma swój niepowtarzalny charakter – lekki i romantyczny, a zarazem elegancki i z klasą. Dziedziniec zamku jest idealny dla letnich przyjęć, kiedy to w nocy temperatura nie spada poniżej 17 stopni, a nad głowami gości weselnych skrzą się gwiezdne galaktyki… lub nieco bliżej – nasza girlanda 😉

Wesele w namiocie, światełka na wynajem, baranów sandomierski
światełka fairy lights, wesele na dziedzińcu zamek w

Namiot na dziedzińcu!

Organizując wesele na zamku w Baranowie, mamy możliwość rozstawienia namiotu tak długiego, jak jego dziedziniec. A nasze światełka na białym przewodzie są wręcz stworzone do dekoracji weselnych namiotów. Biały kabel wtapia się w tło jasnych materiałów dzięki czemu tak bardzo nie rzuca się w oczy. Widoczne są jedynie drobne złote światełka. Niby niewiele, ale to wystarcza do stworzenia niezapomnianej atmosfery.

wesele w namiocie, światełka na wynajem, zamek w baranowie sandomierskim
światełka "Fairy Lights" na wesele, wesele w namiocie

W plenerze nasze “Fairy Lights” sprawują się równie dobrze. Ich delikatne światło z pewnością nie będzie oślepiać gości – stworzy ono subtelny półmrok przyjemny dla oka, w którym weselnicy z chęcią odsapną po szalonych tańcach 😉
Dekoracja tego typu to idealne dopełnienie pleneru – czasem warto zaryzykować i zaskoczyć gości pomysłowością (można opleść światełkami drzewo, lub stworzyć z nich kurtynę świetlną). Magiczny efekt gwarantowany!

wynajem światełek na wesele, dziedziniec zamku w baranowie sandomierskim

Subtelność górą

Nadchodzące trendy zwiastują coraz większą dowolność w wyborze stylu, w jakim urządzać będziemy własne przyjęcia weselne. Klasyczna elegancja, minimalizm lub romantyzm pełen finezji – to tylko jedne z wielu przykładów, gdzie z pewnością możecie wykorzystać nasze światełka. Gdy nadchodzi moment, kiedy słyszymy w głowie “czegoś mi tu brakuje”, zastanówcie się nad dekoracyjnym oświetleniem!

wynajem światełek do namiotu Baranów Sandomierski

Pierwsza wizyta na dziedzińcu zamku w Baranowie zapiera dech w piersiach. I nie tylko z powodu piękna tego miejsca, lecz przede wszystkim z szacunku do jego historii.
Sam widok renesansowych krużganek budzi w człowieku niesamowite emocje – wyobraźcie sobie, jak cudownie jest przeżyć w tym miejscu swoje wesele!
Zatem jeśli macie okazję – odwiedzajcie.
Jeśli jesteście przed ślubem – już wiecie, gdzie organizować wesele.
Jeśli szukacie do zamku świet(l)nych dekoracji – już wiecie, kto wam w tym pomoże 😉

wynajem światełek fairy lights dziedziniec zamku w Baranowie Sandomierskim
Baranów Sandomierski wesele

Ania z Girlandowo

Zdjęcia autorstwa:
Jamstudio (https://www.jamstudio.pl/)
fot. Anna Kuliga (https://girlandowo.pl/)
fot. Wojciech Bereś (https://girlandowo.pl/)

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *