wesele na dziedzińcu Baranów Sandomierski

Wesele na zamku – Baranów Sandomierski

Wesele ze snów

Każda kobieta zna bajki o księżniczkach. Na pewno przynajmniej raz będąc dzieckiem oczami wyobraźni widziała siebie na miejscu jednej z nich – bogactwo, zamek i ślub z przystojnym księciem w pałacu.

Czy w obecnych czasach można zorganizować wesele w prawdziwym zamku?

Okazuje się, że tak. A takim miejscem jest Zamek w Baranowie Sandomierskim.

Garść historii

W nizinie dolnej Wisły, na pograniczu województw podkarpackiego i świętokrzyskiego znajdziemy prawdziwą perłę architektury renesansowej.

Wybudowany ponad 400 lat temu Zamek w Baranowie Sandomierskim jest jednym z najlepiej zachowanych obiektów w Europie. Jego mury oglądały najznamienitszych magnatów tamtych czasów, a dzisiaj to my możemy stąpać tymi samymi ścieżkami.

Baranów Sandomierski wesele na dziedzińcu
Baranów Sandomierski wesele
Baranów Sandomierski wesele

Współcześnie zamek jest atrakcją muzealną, a mimo to możliwe jest wynajęcie komnaty zamkowej jako miejsca noclegowego.

Z kolei w jednej z piwnic znajduje się prężnie działająca restauracja. Jednak najciekawszą informacją jest to, że w tak przepełnionym historią miejscu można zorganizować przyjęcie weselne.

wesele w namiocie, baranów sandomierski, wynajem światełek
światełka "Fairy Lights" na wesele, wesele w namiocie

Bliżej gwiazd

Impreza w takim miejscu ma swój niepowtarzalny charakter – lekki i romantyczny, a zarazem elegancki i z klasą.

Dziedziniec zamku jest idealny dla letnich przyjęć, kiedy to w nocy temperatura nie spada poniżej 17 stopni, a nad głowami gości weselnych skrzą się gwiezdne galaktyki… lub nieco bliżej – nasze światełka ?

Wynajem światełek fairy lights na wesele, Baranów Sandomierski

Namiot na dziedzińcu

Organizując wesele na zamku w Baranowie, mamy możliwość rozstawienia namiotu tak długiego, jak jego dziedziniec. A nasze światełka „Fairy Lights” na białym przewodzie są wręcz stworzone do dekoracji weselnych namiotów.

Biały kabel wtapia się w tło jasnych materiałów dzięki czemu tak bardzo nie rzuca się w oczy. Widoczne są jedynie drobne złote światełka.

Niby niewiele, ale to wystarcza do stworzenia niezapomnianej atmosfery.

wesele w zamku baranów sandomierski
wesele na zamku w baranowie

W plenerze nasze „Fairy Lights” sprawują się równie dobrze. Ich delikatne światło z pewnością nie będzie oślepiać gości – stworzy ono subtelny półmrok przyjemny dla oka, w którym weselnicy z chęcią odsapną po szalonych tańcach ?

wynajem-światełek,-wesele-na-zamku-w-baranowie
wynajem światełek na wesele, dziedziniec zamku w baranowie sandomierskim
wesele na zamku, baranów
wesele na dziedzińcu Baranów Sandomierski

Dekoracja tego typu to idealne dopełnienie pleneru – czasem warto zaryzykować i zaskoczyć gości pomysłowością (można opleść światełkami drzewo, lub stworzyć z nich kurtynę świetlną). Magiczny efekt gwarantowany!

Subtelność górą

Nadchodzące trendy zwiastują coraz większą dowolność w wyborze stylu, w jakim urządzać będziemy własne przyjęcia weselne.

Klasyczna elegancja, minimalizm lub romantyzm pełen finezji – to tylko jedne z wielu przykładów, gdzie z pewnością możecie wykorzystać nasze światełka. Gdy nadchodzi moment, kiedy słyszymy w głowie „czegoś mi tu brakuje”, zastanówcie się nad dekoracyjnym oświetleniem!

wynajem światełek do namiotu Baranów Sandomierski

Pierwsza wizyta na dziedzińcu zamku w Baranowie zapiera dech w piersiach. I nie tylko z powodu piękna tego miejsca, lecz przede wszystkim z szacunku do jego historii.

Sam widok renesansowych krużganek budzi w człowieku niesamowite emocje – wyobraźcie sobie, jak cudownie jest przeżyć w tym miejscu swoje wesele!

Zatem jeśli macie okazję – odwiedzajcie.
Jeśli jesteście przed ślubem – już wiecie, gdzie organizować wesele.
Jeśli szukacie do zamku świet(l)nych dekoracji – już wiecie, kto Wam w tym pomoże ; )

PS.: Więcej o wynajmie dekoracji na wesele możesz poczytać tutaj.

Ania z Girlandowo

Fot. Girlandowo
Fot. Jamstudio Fine Art Photography
Fot. Lewiński Fotografia