3 wskazówki, jak ozdobić wnętrze domu na Święta Bożego Narodzenia!

Trudno zaprzeczyć temu, że Święta Bożego Narodzenia to niezwykły i wyjątkowy czas. Świąteczny klimat to coś, czemu zdecydowanie nie można się oprzeć. To właśnie on sprawia, że grudzień przepełniony jest magią i ciepłem, nawet gdy za oknem panuje mróz.

Chcesz wprowadzić świąteczną atmosferę do swojego domu i nie wiesz, jak to zrobić? Przeczytaj zatem nasz artykuł, z którego dowiesz się jak udekorować dom na święta. Przedstawiamy w nim nasze wskazówki.

Spis treści:

 1. Jak udekorować dom na Święta Bożego Narodzenia?
 2. Wystrój wnętrza domu na Boże Narodzenie – sypialnia i przedpokój
 3. Jak udekorować dom na święta? Pamiętaj o oświetleniu!

Jak udekorować dom na Święta Bożego Narodzenia?

Dekorację domu na święta rozpocznij od salonu. To właśnie tam cała rodzina spędza najwięcej czasu, dlatego nic nie umknie uwadze żadnego z domowników.

Z tego względu salon jest idealnym miejscem na ustawienie choinki wraz z ozdobami i dekoracjami. Bombki, łańcuchy, światełka, figurki czy inne ozdoby choinkowe to coś, co z pewnością wprowadzi sporo świątecznego klimatu. Na tym jednak nie koniec, a wręcz przeciwnie – jest to dopiero początek tej wyjątkowej świątecznej przygody.

Jak udekorować dom na Święta Bożego Narodzenia? Kilka tygodni przed świętami to doskonały moment na to, aby w salonie zagościły świąteczne tekstylia.

Poszewki w Mikołaje, obrus w gwiazdki i koc w kolorze czerwieni na pewno umilą to radosne oczekiwanie. Na kominku, komodzie lub szafce RTV warto umieścić świecącą girlandę świerkową. Na stole w salonie lub w jadalni idealnie spisze się świąteczny stroik w towarzystwie świec o zapachu jabłka i cynamonu. Alternatywą może być świecznik na prąd, dostępny w ofercie naszego sklepu.

 • wieniec świąteczny
  Wkrótce dostępny

  Wieniec świąteczny THUJA, 45cm, na baterie

  137,00 z VAT Dowiedz się więcej
 • Wkrótce dostępny

  Świecznik CANDLESTICK, 43cm, grafitowy na prąd

  350,00 z VAT Dowiedz się więcej
 • Wkrótce dostępny

  Świecznik drewniany MIDJA, 47cm, na prąd

  440,00 z VAT Dowiedz się więcej

Wystrój wnętrza domu na Boże Narodzenie – sypialnia i przedpokój

Jeżeli w Twoim salonie świąteczny klimat zagościł już na dobre, pora zająć się z innymi pomieszczeniami.

W sypialni również sprawdzą się tekstylia z motywem świątecznym. Spisze się tu m.in. poszewka na kołdrę i poduszkę lub narzuta na łóżko z bożonarodzeniowym wzorem. Na szafce nocnej nie może zabraknąć kubka ciepłej herbaty w świątecznym kubku. A nad łóżkiem możesz zawiesić drobne lampki choinkowe, które dają bardzo subtelne światło.

Wystrój wnętrza domu na Boże Narodzenie powinien być widoczny już od progu. Dlatego dobrze, gdy na drzwiach wejściowych zagości piękny bożonarodzeniowy świecący wianek.

Jak udekorować dom na święta? Pamiętaj o oświetleniu!

Wszystkie wymienione wyżej dodatki i dekoracje, są niezwykle ważne. Co jednak jeszcze sprawia, że w domu panuje niezwykle przyjemny, wyjątkowy klimat? Z całą pewnością jest to oświetlenie. Jak udekorować dom na święta za pomocą oświetlenia? Możliwości jest wiele! W naszym sklepie znajdziesz świecące gwiazdy świąteczne, które możesz umieścić w różnych miejscach swojego domu.

 • Gwiazda stojąca, papierowa FROZEN, 85cm, biała

  135,00 z VAT Wybierz opcje
 • Wkrótce dostępny

  Gwiazda wisząca z papieru, czerwona, 45 cm, seria DIS

  112,00 z VAT Dowiedz się więcej
 • Gwiazda biała, wisząca, 60 cm, seria POINT

  46,00 z VAT Wybierz opcje
 • Gwiazda czerwona, wisząca, 60 cm, seria POINT

  46,00 z VAT Wybierz opcje

Dostępne są również kurtyny świetlne – zawieszone na oknie w salonie, zdecydowanie pozwolą Ci poczuć magię świąt. Możesz wybierać spośród licznych propozycji lampek choinkowych. Rozwieszone w całym mieszkaniu lub w wybranych jego fragmentach, na pewno odmienią charakter grudniowych wieczorów i nocy.