System Filé

oświetlenie, które ogranicza tylko Twoja wyobraźnia

Co to jest System Filé?

To trochę jak girlanda na wymiar: wybierasz długość kabla i ilość oprawek na żarówki. Różnica jest taka, że w Systemie Filé dodatkowo masz do wyboru kolor oplotu kabla i kolor oprawek. A oprócz tego dochodzą jeszcze uchwyty oraz podsufitki.

Jeśli widzisz taki rodzaj oświetlenia pierwszy raz w życiu, to polecamy Ci zacząć od inspiracji. Przeglądnij zdjęcia i zobacz, w jaki sposób można wykorzystać System Filé jako oświetlenie wewnętrzne. Dzięki temu łatwiej zrozumiesz jego możliwości.

jadalnia oświetlenie
jak oświetlić korytarz
pokój dziecka oświetlenie
aranżacja oświetlenia w jadalni

Dopasuj System Filé do siebie. Krok po kroku.

1. Na początek – podsufitka

Wybierz pierwszą podsufitkę, w której schowasz kable i całą elektrykę. Możesz poprowadzić kabel w jedną lub w dwie strony. Wszystkie potrzebne wkręty i śrubki są w zestawie.

kabel juta

2. Kolorowo czy klasycznie?

Kable oplecione są bawełną, jutą lub tworzywem sztucznym. Możesz poszaleć z kolorem lub trzymać się ponadczasowej klasyki. Wybierz ten, który najbardziej pasuje do Twojego wnętrza i stwórz krok po kroku własną wersję oświetlenia.

3. Oprawki lub spoty

Na kablu możesz umieścić oprawki na żarówki lub spoty. Oprawki Systemu Filé są tak zaprojektowane, że bez problemu połączysz je z kablem. Wystarczy wcisnąć je na przewód, zakręcić od góry i schować w drewnianej osłonie. Oprócz oprawek masz do wyboru spoty. Obydwie opcje możesz przykręcić je na ścianie lub suficie.

biały uchwyt file

4. Uchwyty

Najmniejsze, ale równie ważne elementy Systemu Filé. Uchwyty przytrzymają kabel – będzie prosty i ułoży się równolegle do ściany. Dzięki nim poprowadzisz kabel pod kątem i stworzysz róże zagięcia i zyg-zaki.

5. Zakończenie

Końcówkę kabla trzeba jakoś zakryć. To zadanie dla uchwytu końcowego. Zakryjesz nim ucięty kabel i cała instalacja Systemu Filé będzie wyglądać bardzo estetycznie.

6. Na koniec – światło

Teraz pozostaje Ci dobrać żarówki. Pamiętaj, że System Filé ma podsufitkę z okrągłym otworem – dzięki niej możesz uzupełnić swój projekt o wiszącą lampę. Możliwości jest wiele. Ty decydujesz.

Reakcje naszych obserwujących na System Filé

Jesteśmy tu, żeby Ci pomóc

Jeśli nie wiesz, jak podejść do Systemu Filè – napisz do nas.
Prześlij nam zdjęcie przestrzeni, którą chcesz oświetlić. Możesz również ręcznie naszkicować swój pomysł na oświetlenie i go nam wysłać.

Wspólnie zastanowimy się nad najlepszymi opcjami i wybierzemy tę najlepszą dla Ciebie.