Wianek świąteczny na drzwi – jak zrobić? Proste sposoby!

Wianek świąteczny jest jedną z piękniejszych dekoracji na Święta Bożego Narodzenia. Dodaje wnętrzom wiele uroku, a umieszczony na drzwiach już od progu wita gości magiczną atmosferą i niepowtarzalnym klimatem. Nie wiesz, jak zrobić wieniec bożonarodzeniowy na drzwi? Zastanawiasz się, jak krok po kroku wykonać to zadanie? Przeczytaj nasz dzisiejszy artykuł, a wszystko stanie się jasne

Spis treści:

  1. Jak zrobić wieniec świąteczny? Przygotuj to, co niezbędne
  2. Wianek świąteczny na drzwi – jak zrobić krok po kroku?

Jak zrobić wieniec świąteczny? Przygotuj to, co niezbędne

Do przygotowania wianka potrzebne będą odpowiednie materiały. Przede wszystkim musisz się zaopatrzyć w materiały, które będą podstawą Twojego wieńca. Mogą to być żywe gałązki świerku lub też miękkie gałęzie z innego drzewa. Wykorzystać możesz do tego także sztuczną bazę imitującą choinę – zakup gotowego elementu pozwoli zaoszczędzić nieco czasu. Jeżeli jednak chcesz wszystko wykonać samodzielnie, przydatne będą drobne gałązki drzew lub krzewów iglastych. Poza tym zaopatrz się w cienki drucik lub sznurek do łączenia gałązek. Niezbędne będą również lampki, np. łańcuch świetlny LED na baterie, który znajdziesz w naszym sklepie oraz rozmaite elementy dekoracyjne. Mogą być to m.in. szyszki, bombki, tasiemki, gwiazdki, suszone plastry pomarańczy, gwiazdki anyżu oraz wszystko, co chcesz umieścić w swojej ozdobie. Jak zrobić wieniec świąteczny ze zgromadzonych materiałów? O tym piszemy tuż poniżej.

Wianek świąteczny na drzwi – jak zrobić krok po kroku?

Masz już wszystko, o czym była mowa w powyższej części tekstu? Świetnie, w takim razie możesz zacząć przygotowywać swój wianek świąteczny na drzwi. Jak zrobić tę dekorację i od czego zacząć? Na początek ułóż zebrane gałązki w kształt koła. Połącz je ze sobą za pomocą sznurka lub drucika, starając się, aby jak najmocniej przylegały do głównej gałęzi. Mniejsze gałązki luźno wyciągnij, zaś całą resztę uformuj tak, aby powstało koło. Teraz za pomocą cienkiego drucika na wieńcu umieść wybrane przez Ciebie dekoracje, czyli szyszki, dekoracje choinkowe oraz owoce i pozostałe dodatki. Teraz czas na oświetlenie – wokół wianka przyczep lampki choinkowe na baterie. W ten sposób wprowadzisz jeszcze więcej świątecznego klimatu, który będzie widoczny i odczuwalny tuż po zmroku. Za dnia będzie cieszył oko swoją zupełnie inną odsłoną. Do całości dołącz tasiemkę z pętelką, tworząc w ten sposób zawieszkę do powieszenia wieńca na drzwiach. Wprowadź nieco magii do swojego domu – jak widzisz, jest to naprawdę proste!