Jak udekorować choinkę na pniu? Zobacz nasze porady!

Do Bożego Narodzenia zostało już niewiele czasu. Jest to więc idealny moment na to, aby ubrać choinkę, która stanowi nieodłączny symbol i element świąt. Przystrojone drzewko wprowadza do domu niepowtarzalny świąteczny klimat i sprawia, że wnętrze nabiera przytulności. Zastanawiasz się, jak ubrać choinkę na pniu i jak ją udekorować, aby zachwycała wszystkich swoim pięknym wyglądem? Przeczytaj zatem nasz artykuł, w którym znajdziesz sporo wskazówek.

Spis treści:

  1. Choinka na pniu – jak ubrać? Od tego warto zacząć!
  2. Jak ubrać choinkę na pniu? Postaw na minimalizm
  3. Jak udekorować choinkę na pniu? Postaw na ponadczasową czerwień

Choinka na pniu – jak ubrać? Od tego warto zacząć!

Na samym wstępie warto wspomnieć, że dekorowanie choinki na pniu, nieco różni się od ozdabiania tradycyjnego drzewka. Wynika to przede wszystkim z innej budowy. Dekorację drzewka na pniu warto rozpocząć od donicy, w której jest umieszczone. Możesz to zrobić na wiele sposobów, z czego najpopularniejsze jest wykorzystanie worka jutowego. Możesz go zastąpić połyskującym materiałem lub też całość umieścić w ozdobnym plecionym koszu. Tak przygotowana podstawa nada całości uroku i podkreśli wyjątkowy charakter Twojej choinki.

Jak ubrać choinkę na pniu? Postaw na minimalizm

Nie wiesz, jak ubrać choinkę na pniu? Pomimo że sama w sobie jest interesującą dekoracją, dobrze jest nieco ją przystroić, jednak bez nadmiernej przesady. Miłośnikom minimalizmu polecane są dekoracje w stylu skandynawskim. Przeważa w nich klasyczna biel, która zawsze wpisuje się świąteczne trendy i nie tylko. Sprawdzą się tutaj rozmaite bombki w różnych wielkościach, także te bogato zdobione. Śnieżynki, bałwanki czy aniołki doskonale wpiszą się kolorystykę tego rodzaju ozdób. Dobrym pomysłem jest pokrycie końcówek gałązek sztucznym śniegiem, dzięki czemu choinka będzie wyglądała jak oszronioną. Nie zapomnij także o łańcuchach oraz lampkach choinkowych – to właśnie te dodatki sprawiają, że choinka ma swój niepowtarzalny klimat. Wysokiej jakości oświetlenie choinkowe bez problemu znajdziesz w naszym sklepie, sprawdź je już teraz.

Jak udekorować choinkę na pniu? Postaw na ponadczasową czerwień

Jaki kolor najbardziej kojarzy się ze świętami? Zdecydowanie jest to czerwień, która niemal od razu kojarzy się ze Świętym Mikołajem. Dlatego, jeżeli wciąż zastanawiasz się, jak udekorować choinkę na pniu, odpowiadamy – na czerwono. Dobrym wyborem będą bombki oraz pozostałe dekoracje utrzymane w różnych odcieniach czerwieni. Z powodzeniem możesz użyć tych połyskujących, posypanych brokatem, które są widoczne już z daleka. Świetnym pomysłem są czerwone kokardki, w ten sposób wystrój choinki stanie się jeszcze bardziej elegancki. Chcesz wiedzieć, jak udekorować choinkę tradycyjną? Na naszym blogu znajdziesz nieco inspiracji, które mogą pomóc Ci w realizacji tego zadania.