Jak ubrać choinkę krok po kroku? Sprawdzone sposoby!

Choinka to zdecydowanie jeden z piękniejszych symboli bożonarodzeniowych. Pojawia się w naszych domach w grudniu, tuż przed świętami, wprowadzając niepowtarzalny i wyjątkowy klimat, pełen magii i ciepła. Pięknie przystrojone drzewko to coś, co zachwyca małych i dużych. Nie wiesz, jak ozdobić choinkę? Zastanawiasz się, czy istnieje instrukcja ubierania choinki, która krok po kroku przeprowadzi Cię przez ten proces? Zdecydowaliśmy się ją przygotować, o czym się przekonasz, czytając nasz poniższy artykuł.

Spis treści:

  1. Jak udekorować choinkę? Zaopatrz się w to, co niezbędne
  2. Jak ubrać choinkę krok po kroku?
  3. O czym pamiętać, podczas ubierania choinki?

Jak udekorować choinkę? Zaopatrz się w to, co niezbędne

Zanim przystąpisz do dekorowania i przystrajania bożonarodzeniowej choinki, musisz zaopatrzyć się w to, co niezbędne. Oczywiście, podstawę stanowi samo drzewko – żywe lub sztuczne. To, na jaki rodzaj się zdecydujesz, zależy przede wszystkim od Twoich preferencji. Musisz przygotować również lampki choinkowe – bez trudu znajdziesz je w naszym sklepie internetowym, łańcuchy oraz rozmaite dekoracje. Bombki, szyszki, aniołki, bałwanki, śnieżynki, gwiazdeczki – wszystkie z nich są mile widziane. A może jesteś miłośnikiem słodkich dekoracji choinkowych? W takiej sytuacji przygotuj pierniczki, cukrowe laski oraz cukierki w ozdobnych papierkach. Takie dekoracje z całą pewnością będą dobrze wyglądały na Twojej choince, dodając jej jeszcze więcej uroku. Masz już wszystko i zastanawiasz się, jak udekorować choinkę? Odpowiedź znajdziesz w dalej części artykułu.

Jak ubrać choinkę krok po kroku?

Gdy przygotujesz już wszystko, czego potrzebujesz do dekoracji drzewka, możesz przystąpić do pracy. Podzieliliśmy ją na poszczególne etapy, dzięki czemu zadanie to wykonasz sprawnie i bezproblemowo. Poniżej znajdziesz instrukcję, jak ubrać choinkę krok po kroku.

Krok 1: Umieść choinkę w stojaku

Każda choinka, niezależnie od tego, czy żywa, czy sztuczna, powinna być umieszczona w stojaku. Tylko wtedy będzie stabilnie i równo stała na podłożu. Stojak powinien być dopasowany do wielkości drzewka – kupując sztuczną choinkę, zazwyczaj otrzymujesz taki produkt w zestawie. Złóż go więc i umieść w nim bożonarodzeniową choinkę.

Krok 2: Zawieś lampki choinkowe

Ubieranie choinki najlepiej jest rozpocząć od lampek. W końcu to właśnie one stanowią znakomite tło dla wszystkich świątecznych ozdób, zaś światło pięknie odbija się od bombek. Dekorowanie światełkami należy rozpocząć od samej góry i stopniowo schodzić w dół, upewniając się, że są równomiernie rozłożone.

Krok 3: Czas na łańcuchy

Po zawieszeniu lampek przychodzi pora na łańcuchy. Zakładając je po bombkach oraz pozostałych dekoracjach, ryzykujesz ich strąceniem. Umieszczaj je na choince w ten sam sposób co lampki, próbuj jednak wypełnić nimi wolną przestrzeń pomiędzy światełkami.

Krok 4:Udekoruj choinkę bombkami

Gdy na Twojej choince są już lampki oraz łańcuchy, czas na najważniejsze, czyli na bombki. Trudno zaprzeczyć temu, że to właśnie one nadają choince niebywałego uroku i całkowicie zmieniają jej wygląd. Niezależnie od tego, w jakim kolorze i kształcie występują – zawsze prezentują się znakomicie. Ubieranie choinki rozpocznij od największych bombek, zaś miejsca między nimi zapełnij mniejszymi ozdobami. Pamiętaj o tym, aby bombki były rozmieszczone równomiernie, z każdej strony drzewka.

Krok 5: Słodkości i inne dekoracje

Kiedy choinka jest już prawie gotowa, udekoruj ją pozostałymi elementami dekoracyjnymi. Pierniczki, cukierki, kokardki, plastry suszonej pomarańczy czy też dziecięce ozdoby z masy solnej – wszystkie te dekoracje sprawiają, że choinka nabiera niepowtarzalnego klimatu.

O czym pamiętać, podczas ubierania choinki?

Już wiesz, jak ozdobić choinkę świąteczną i jakie czynności należy wykonać krok po kroku. Nie jest to takie trudne, prawda? Zaś efekt może przejść Twoje najśmielsze oczekiwania. Zanim jednak przystąpisz do dekorowania swojego drzewka, dowiedz się, o czym jeszcze warto pamiętać.

Przede wszystkim upewnij się, że posiadane przez Ciebie światełka i ozdoby elektryczne mają niezbędne certyfikaty bezpieczeństwa. Ma to szczególne znaczenie zwłaszcza w tych domach, w których są małe dzieci. Na szczęście kupując nasze światełka wewnętrzne lub zewnętrzne, nie musisz się nad tym zastanawiać. Wszystkie nasze produkty posiadają certyfikaty, mogą więc być bezpiecznie użytkowane w Twoim domu. Warto wspomnieć o tym, aby nigdy na choince lub w jej pobliżu nie umieszczać prawdziwych świeczek – może to być bardzo niebezpieczne. Warto zastąpić je elektrycznymi świecami, które dają podobny efekt.

Zanim przystąpisz do ubierania choinki, obejrzyj ją dokładnie ze wszystkich stron. Sprawdź, która z nich jest najładniejsza oraz najbardziej rozłożysta i postaraj się ją wyeksponować. Pamiętaj o tym, aby delikatniejsze ozdoby choinkowe umieszczać na większych i stabilniejszych gałęziach, najlepiej tych z górnej części drzewka.

W tym roku zdecydowałeś się na inny rodzaj drzewka? Przeczytaj zatem nasz poradnik i dowiedz się jak udekorować choinkę na pniu. Znajdziesz w nim garść praktycznych porad, które mogą okazać się przydatne w tym wyjątkowym, świątecznym okresie.