Jak zawiesić wieniec na drzwiach?

Wieszanie wianka świątecznego już od jakiegoś czasu gości w polskiej tradycji bożonarodzeniowej. Nie ma w tym nic dziwnego – w końcu jest to niezwykle urokliwa ozdoba, którą można kupić lub wykonać samodzielnie. Starannie przygotowany i właściwie zawieszony może stanowić świetną dekorację domu, która będzie wszystkich domowników i gości wprowadzała w świąteczny klimat. Jeżeli zastanawiasz się, jak zawiesić wianek na drzwi, aby ich nie uszkodzić – koniecznie przeczytaj nasz poniższy artykuł. Znajdziesz w nim garść praktycznych porad, które warto wykorzystać.

Spis treści:

  1. Jak zawiesić wianek na drzwi? Niezawodny sposób
  2. Sprawdź, jak powiesić wieniec na drzwiach

Jak zawiesić wianek na drzwi? Niezawodny sposób

Zastanawiasz się jak zawiesić wianek na drzwi? Jednym ze sprawdzonych i nieinwazyjnych sposobów jest użycie haczyka samoprzylepnego. Jest to produkt, który bez problemu znajdziesz w większości sklepów budowlanych, a nawet i w supermarketach. Jak go użyć? Jest to banalnie proste! Pracę rozpocznij odtłuszczenia powierzchni drzwi, np. za pomocą płynu do mycia naczyń, a następnie dokładnego jej wysuszenia. Na czystej i wysuszonej powierzchni przyklej haczyk – warto wziąć pod uwagę wielkość wianka, aby nie zasłonić wizjera. Po przyklejeniu produktu najlepiej odczekać dobę i po jej upływie umieścić na nim swój bożonarodzeniowy wianek, korzystając z dołączonej do niego zawieszki. Haczyki są niezwykle trwałe, nie niszczą drzwi i bez trudu usuniesz je po zakończeniu świątecznego sezonu. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby miejsce bożonarodzeniowego wieńca zajęła inna dekoracja.

Sprawdź, jak powiesić wieniec na drzwiach

Marzy Ci się dwustronna dekoracji drzwi – jedna umieszczona od wewnątrz, a druga od zewnątrz. Świetnie w tej roli spiszą się wieńce bożonarodzeniowe na drzwi, które znajdziesz w ofercie naszego sklepu lub też te wykonane samodzielnie. Oba wianki należy połączyć długą, ozdobną wstążką i przewiesić je przez drzwi. W ten sposób każdy z wieńców będzie po innej stronie, zachwycając zarówno domowników, jak i gości oraz sąsiadów. Jak powiesić wieniec na drzwiach? Jak widzisz, nie jest to zbyt skomplikowane. Inne sprawdzone metody to zawieszenie wieńca na szpilce, która jest delikatnie wbita do drzwi. Niestety, w ten sposób zrobisz na ich powierzchni niewielką dziurkę. Niektórzy używają również dwustronnej taśmy klejącej lub korzystają ze specjalnego wieszaka na drzwi. Możliwości jest całkiem sporo – zachęcamy do skorzystania jednego z nich i przekonania się o ich niezawodności.