Jak wykonać oświetlenie działki bez prądu?

Oświetlenie jest szczególnie ważnym elementem aranżacji nie tylko domu, lecz także przydomowego ogródka. O ile każdy dom ma dostęp do elektryczności, w przypadku ogrodu nie zawsze jest to możliwe. Na szczęście brak zasilania w ogrodzie wcale nie wyklucza możliwości uzyskania niesamowitych efektów świetlnych. Jakie oświetlenie na działce bez prądu będzie najlepszym wyborem? Przeczytaj nasz poniższy artykuł i znajdź odpowiedź na nurtujące Cię pytanie.

Spis treści:

  1. Jakie oświetlenie na działce bez prądu? Poznaj nasze propozycje
  2. Oświetlenie działki bez prądu – zalety lamp solarnych
  3. Oświetlenie na działce bez prądu – jak je odpowiednio dobrać?

Jakie oświetlenie na działce bez prądu? Poznaj nasze propozycje

Chcesz zainstalować oświetlenie zewnętrzne, jednak nie chcesz w tym celu przekopywać całego ogrodu, aby poprowadzić przewód zasilający? Nic dziwnego – w końcu jest pracochłonne i kosztowne zadanie. Zatem jakie oświetlenie na działce bez prądu spisze się najlepiej? Zdecydowanie takie, które nie wymaga podłączenia do prądu. Przykładem są lampy ogrodowe solarne. Czy wiesz, jak działają? Otóż cały mechanizm bazuje na ogniwach fotowoltaicznych zamontowanych w górnej części oprawy. To właśnie ten element magazynuj energię słoneczną w specjalnych akumulatora, a następnie przetwarza ją na energię elektryczną. Ta natomiast wykorzystywana jest do zasilania żarówki. Dzięki temu, że lampy solarne czerpią energię ze słońca, nie wymagają podłączenia do sieci elektrycznej. Można je zatem bez żadnego problemu zamontować niemal w każdym miejscu. Dużym plusem tego rodzaju rozwiązania jest fakt, że lampy zaprogramowane są tak, by uruchamiały się dopiero po zmroku.

Oświetlenie działki bez prądu – zalety lamp solarnych

Już wiesz, że oświetlenie działki bez prądu naprawdę jest możliwe. Jak nietrudno się domyślić, rozwiązanie to niesie ze sobą wiele korzyści. Przede wszystkim jest ono ekonomiczne – brak podłączenia do prądu sprawia, że oświetlenie nie generuje żadnych kosztów. Jest to zatem zupełnie darmowe oświetlenie, a jedyny koszt, jaki musisz ponieść to ten związany z zakupem lampy. Jednak bez obaw, w naszym sklepie znajdziesz ją w naprawdę korzystnej cenie. Co jeszcze sprawia, że lampy solarne są najlepszym wyborem? Zdecydowanie jest to ich mobilność. Dzięki temu możesz przenosić je w dowolne miejsce w swoim ogrodzie zawsze wtedy, gdy masz taką ochotę.

Oświetlenie na działce bez prądu – jak je odpowiednio dobrać?

Jak wybrać najlepsze oświetlenie na działce bez prądu? Już wiesz, że Twój wybór powinien paść na lampy solarne, m.in. te, które dostępne są w ofercie naszego sklepu. Jak je odpowiednio dobrać? Zwróć przede wszystkim uwagę na klasę szczelności – to właśnie ona decyduje o tym, czy lampa może być używana na zewnątrz. Im wyższa klasa, tym lepiej. Nie bez znaczenia jest także wielkość oraz wygląd lampy. Te parametry powinny być dopasowane do miejsca, które ma oświetlić. Jeżeli szukasz lampy, która spełni wszystkie Twoje oczekiwania – koniecznie sprawdź nasze propozycje. Liczymy na to, że znajdziesz wśród nich to, czego szukasz!