Trzy pomysły na oświetlenie ściany w salonie

Salon jest pomieszczeniem, które pełni wiele rozmaitych funkcji. Stanowi miejsce spotkań z rodziną i znajomymi, jest także przestrzenią, w której każdy z domowników lubi odpoczywać. Aby pokój dzienny dobrze spisywał wszystkie swoje role, należy zadbać nie tylko o jego właściwą aranżację, lecz także o oświetlenie. W końcu dobrze dobrane potrafi zdziałać cuda.

Szukasz pomysłów na to, aby oświetlić ścianę w salonie i nadać wnętrzu niepowtarzalnego klimatu? Poznaj zatem nasze sprawdzone propozycje!

Spis treści:

  1. Taśmy LED – z nich stworzysz wyjątkowe dekoracje świetlne
  2. Kreatywne oświetlenie dopasowane do Twoich potrzeb
  3. Modne reflektorki, które dobrze rozświetlą przestrzeń

Taśmy LED – z nich stworzysz wyjątkowe dekoracje świetlne

Taśmy LED stanowią prawdziwy hit ostatnich lat. Są energooszczędne, atrakcyjne cenowo, a przede wszystkim pozostawiają dużą swobodę aranżacyjną. Montuje się je m.in. w podwieszanych sufitach i w profilach ściennych.

Doskonale spiszą się jako element podświetlanej ściany w salonie. Paski LED mogą być montowane poziomo, pionowo lub też mogą przecinać się pod dowolnym kątem. Możliwości w tej sytuacji są niemal nieograniczone, dlatego możesz bawić się i eksperymentować do woli, aż wybierzesz idealne rozwiązanie do swojego domu.

Jedno jest pewne – samodzielnie skomponowane i zamontowane oświetlenie pozwoli Ci na uzyskanie niepowtarzalnego i oryginalnego klimatu.

ściana w salonie oświetlona taśmą led

Kreatywne oświetlenie dopasowane do Twoich potrzeb

Jeżeli chcesz, aby Twoja ściana była jedyna w swoim rodzaju, postaw na kreatywne oświetlenie Filé, które dostępne jest w naszym sklepie. Jest to system, który pozwala na pełną dowolność w doborze poszczególnych elementów.

Sama wybierasz długość i kolor kabla, ilość oprawek oraz ich kolor, uchwyty oraz podsufitki. W ten sposób tworzone są oryginalne systemy oświetlenia natynkowego, które prezentuje się niezwykle elegancko i stylowo.

Wybrane przez Ciebie oświetlenie doskonale odnajdzie się na pustej ścianie w salonie. Możesz także wybrać zestaw przeznaczony do montażu na suficie, a padające z niego światło dyskretnie oświetli ścianę.

obrazy i oświetlenie na ścianie w salonie

Modne reflektorki, które dobrze rozświetlą przestrzeń

W Twoim salonie znajduje się ceglana ściana, a może widnieje na niej interesująca fototapeta lub też umieściłeś na niej galerię zdjęć rodzinnych? Takie miejsce wymaga zatem odpowiedniego wyeksponowania, a najlepiej jest to zrobić za pomocą światła.

Naszą kolejną sprawdzoną propozycją są niewielkich rozmiarów reflektorki, które montowane są na suficie. Dzięki możliwości ustawienia kąta ich świecenia światło może padać bezpośrednio na udekorowaną ścianę. Dzięki temu ściana zostanie właściwie podkreślona i nie umknie niczyjej uwadze.