Oświetlenie korytarza – praktyczne porady

Korytarz lub przedpokój dla wielu osób stanowi jedynie łącznik pomiędzy innymi pomieszczeniami, w których toczy się życie rodzinne i towarzyskie. Z tego też względu oświetlenie korytarza, czy też jego aranżacja są wybierane bez większych przemyśleń. Jest to spory błąd, ponieważ w miejscu tym nie ma naturalnego światła, warto więc zadbać o właściwy dobór lamp.

Jak oświetlić korytarz? Jaki rodzaj opraw oświetleniowych najlepiej spisze się w przedpokoju? Odpowiadamy.

Spis treści

  1. Co wziąć pod uwagę, wybierając oświetlenie korytarza?
  2. Jak oświetlić korytarz – klasyczny plafon czy nowoczesne lampy LED?
  3. Kreatywne oświetlenie – doskonały pomysł na oświetlenie korytarza

Co wziąć pod uwagę, wybierając oświetlenie korytarza?

Wybierając oświetlenie korytarza, z całą pewnością należy ustalić, jaka barwa światła sprawdzi się w nim najlepiej. Według nas najlepiej spisze się biała ciepła (3000K) lub neutralna (4000K).

Pierwsza z nich nadaje pomieszczeniom ciepłego, przytulnego charakteru, druga zaś kojarzy się z elegancją i dobrze komponuje się z klasycznymi kolorami, takimi jak czerń, szarość czy biel.

Jeśli będziesz wybierać barwę oświetlenia do przedpokoju, pamiętaj, że warto dopasować ją do barw występujących w pozostałych pomieszczeniach. W ten sposób uzyskasz harmonijny efekt, a cały dom lub mieszkanie będzie tworzyło spójną całość.

Elegancki korytarz w mieszkaniu

Jak oświetlić korytarz – klasyczny plafon czy nowoczesne lampy LED?

Plafon jest ponadczasowym rozwiązaniem, które dobrze spisze się do oświetlenia przedpokoju. Duży wybór geometrycznych kształtów pozwala na wybór plafonu dostosowanego do każdego wnętrza. Jedna większa lampa doskonale poradzi sobie z oświetleniem niewielkiej przestrzeni. W przypadku długich korytarzy lepiej zastosować kilka mniejszych plafonów.

oświetlenie korytarza

Jak oświetlić korytarz, aby wprowadzić do niego powiew świeżości? Alternatywnym rozwiązaniem są nowoczesne lampy LED, które występują w różnych formach. Możesz wybierać spośród podłużnych lamp liniowych czy też profili ledowych wpuszczanych w sufity podwieszane. O takim rodzaju oświetlenia warto jednak pomyśleć już na etapie wykończenia mieszkania, gdyż wymaga on wcześniejszego montażu.

Kreatywne oświetlenie – doskonały pomysł na oświetlenie korytarza

Szukasz czegoś zupełnie innego, a lampy dostępne w sklepach nie spełniają Twoich oczekiwań? W takim razie kreatywne oświetlenie, które dostępne jest w naszym sklepie, może być czymś dla Ciebie! Jest to system Filé, który pozwala na zaprojektowanie i stworzenie takiego rodzaju oświetlenia, jakiego potrzebujesz.

jak oświetlić korytarz

Sam wybierasz długość i kolor kabla, ilość i kolor oprawek na żarówki, uchwyty oraz podsufitki. W ten sposób powstaje wyjątkowe oświetlenie natynkowe, które montuje się bez skuwania ścian.

Ta efektowna dekoracja świetlna z pewnością nie umknie niczyjej uwadze i sprawi, że wnętrza Twojego domu staną się wyjątkowe i oryginalne. Chcesz wiedzieć więcej? Zapraszamy więc do zapoznania się ze szczegółami systemu Filé, które znajdziesz w e-sklepie Girlandowo.