Klatka schodowa – jak ją oświetlić?

Odpowiednie oświetlenie klatki schodowej jest konieczne do tego, aby każdy z domowników i gości mógł poruszać się po niej w pełni bezpiecznie. Ma to ogromne znaczenie szczególnie w nocy, gdy ryzyko upadku w ciemności jest największe.

Szukasz pomysłu na to, jak oświetlić klatkę schodową? Poniżej zebraliśmy kilka praktycznych rozwiązań.

Spis treści:

  1. Jak oświetlić klatkę schodową? Ważne wskazówki
  2. Jakie lampy sprawdzą się na klatce schodowej?
  3. Jak oświetlić klatkę schodową? Wybierz kreatywne oświetlenie

Jak oświetlić klatkę schodową? Ważne wskazówki

Dobrze oświetlona klatka schodowa zapewnia komfortowe i bezpieczne korzystanie z ciągu komunikacyjnego. Jest ważne również ze względów estetycznych – dobrze dobrane lampy na klatkę schodową stają się ozdobą pomieszczenia, a tym samym całego domu.

Jak oświetlić klatkę schodową? Dobrze jest mieć na uwadze fakt, że lampy wiszące nie zdadzą tutaj egzaminu, gdyż utrudnią swobodne poruszanie się po klatce. Źródła światła z kolei powinny cechować się dość wysoką intensywnością, aby w ten sposób zapewnić odpowiednią widoczność.

jak oświetlić klatkę schodową

Jakie lampy sprawdzą się na klatce schodowej?

Na klatce schodowej spiszą się różnego rodzaju lampy. Możesz wybierać spośród lamp sufitowych z zakrytym kloszem, które prezentują się naprawdę ciekawie. Kolejnymi sprawdzonymi rodzajami lamp, są kinkiety ścienne. Ich światło dociera do każdego zakamarka klatki schodowej, zapewniając bardzo dobre oświetlenie. Nowoczesne kinkiety w stylowych oprawach mogą stanowić świetną dekorację klatki schodowej.

jakie lampy sprawdzą się na klatce schodowej?

Jak oświetlić klatkę schodową jeszcze innym sposobem? Alternatywą mogą być diody montowane w suficie podwieszanym. Te punktowe, delikatne źródło światła daje znakomite efekty, które nadaje wnętrzu nowoczesnego charakteru.

Jak oświetlić klatkę schodową? Wybierz kreatywne oświetlenie

Na swoją klatkę schodową szukasz czegoś naprawdę oryginalnego i wyjątkowego? Lampy, które dotychczas widziałeś, nie spełniają Twoich oczekiwań? Poznaj zatem nasze kreatywne oświetlenie, czyli system Filé. Dzięki umieszczonemu w naszym sklepie konfiguratorowi zaprojektujesz dokładnie taką dekorację świetlną, jakiej potrzebujesz.

To ty sam ustalasz długość kabla i jego kolor, ilość i kolor opraw oświetleniowych oraz kilku dodatkowych elementów. Chcesz zaopatrzyć się w stylową dekorację do zamontowania na suficie, a może do montażu na ścianie? U nas możliwości jest tyle, że na pewno uzyskasz efekty, o jakich marzysz. Dowiedz się więcej i już teraz zamów swoje idealne oświetlenie na klatkę schodową i nie tylko.