Co to jest girlanda ogrodowa?

Marzy Ci się piękny ogród, który będzie zachwycał nie tylko za dnia, lecz także po zmroku? Chcesz stworzyć swoją przytulną przydomową przestrzeń, w której będziesz odpoczywać po trudach całego dnia?

Naszą sprawdzoną propozycją są girlandy ogrodowe. Co to jest, do czego służą i co jeszcze warto o nich wiedzieć? Odpowiadamy!

Spis treści:

  1. Co to jest girlanda ogrodowa?
  2. Jak wygląda girlanda ogrodowa?
  3. Co charakteryzuje nasze girlandy ogrodowe?

Co to jest girlanda ogrodowa?

Girlanda ogrodowa, potocznie znana jako łańcuch świetlny lub sznur z żarówkami to stylowe i nowoczesne oświetlenie ogrodu, tarasu, balkonu oraz innej otwartej lub zamkniętej przestrzeni.

Składa się z przewodu, na którym umieszczone są żarówki. Taką dekorację można wieszać na różne sposoby, jednak zawsze w tym samym celu – oświetlenia przestrzeni.

Dzięki niej grillowanie z przyjaciółmi, wieczorne potańcówki czy po prostu rodzinny relaks przy domu będą zawsze udane. Kiedy już wiesz, co to jest girlanda ogrodowa, skupimy się na jej wyglądzie oraz na tym, jak znaleźć swój idealny model.

girlanda ogrodowa na przyjęciu w ogrodzie

Jak wygląda girlanda ogrodowa?

Mimo iż pisaliśmy o tym już wcześniej, warto przypomnieć, jak wygląda girlanda ogrodowa. Jest to kabel, na którym w pewnych odległościach umieszczone są żarówki. W naszym sklepie znajdziesz girlandy ogrodowe o długości 5, 10, 15, 20, 25 oraz 30 m. Jak widzisz – masz w czym wybierać, aby znaleźć idealne rozwiązanie do ogrodu lub każdego innego miejsca.

girlanda ogrodowa model vintage

Jaka powinna być odległość między żarówkami? Tutaj zasada jest prosta – im mniejszy jest rozstaw, tym więcej żarówek zmieści się na girlandzie. A to z kolei zapewni więcej światła.

Warto zatem określić swoje potrzeby i oczekiwania względem tego rodzaju oświetlenia.

Duży rozstaw żarówek na girlandzie (1 m i więcej) spisze się do dekorowania dużych przestrzeni. Polecany jest jako oświetlenie imprez pod gołym niebem, festiwali czy kin plenerowych.

W przypadku tarasów i niewielkich ogrodów lepiej jest wybrać modele z odstępem 75 lub 50 cm między żarówkami.

Co charakteryzuje nasze girlandy ogrodowe?

Jak już wiesz, w naszym sklepie bez trudu znajdziesz girlandę dopasowaną do Twoich potrzeb. Możesz wybierać spośród kilkunastu gotowych modeli lub też zaprojektować dokładnie taki łańcuch świetlny, jakiego potrzebujesz. Dostępny konfigurator pozwala na ustalenie takich szczegółów jak: długość, rozstaw żarówek, kolor, długość kabla zasilającego oraz zakończenie girlandy.

girlandy ogrodowe w zimie

Wszystkie nasze produkty cechują się najwyższą jakością wykonania. Girlandy przystosowane są do użytku zewnętrznego – są odporne na wilgoć oraz na rozmaite warunki atmosferyczne. Możesz z nich korzystać przez cały rok, bez konieczności chowania ich przed jesienią lub zimą.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat naszych produktów lub złożyć swoje zamówienie? W takim razie zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oferty oraz do kontaktu z nami.