Na co zwrócić uwagę przed zakupem girlandy do ogrodu?

Girlandy ogrodowe to prawdziwy hit ostatnich sezonów. Spisują się w wielu miejscach i sytuacjach: w ogrodach, na tarasach, balkonach, elewacjach budynków, na weselach oraz na różnorodnych imprezach plenerowych.

Wybór tego typu dodatków jest naprawdę spory. Jak zatem wybrać najlepsze i gdzie kupić girlandy ogrodowe? Na jakie kwestie warto zwrócić uwagę? Odpowiedzi znajdziesz w naszym poniższym artykule.

Spis treści:

  1. Jak wybrać girlandę ogrodowa? Na te kwestie zwróć uwagę
  2. Gdzie kupić girlandy ogrodowe?

Jak wybrać girlandę ogrodowa? Na te kwestie zwróć uwagę

Girlandy ogrodowe to produkt, który znajduje się w asortymencie wielu sklepów. Mnogość ich rodzajów sprawia, że wybór odpowiedniego modelu staje się sporym wyzwaniem. My jednak przygotowaliśmy sporo podpowiedzi – poniżej znajdziesz ważne kwestie, na które warto zwrócić uwagę.

Girlanda odporna na różne warunki atmosferyczne

Niezależnie od tego, w jakim miejscu umieścisz swoją girlandę, musi ona spełniać kilka warunków.

Przede wszystkim powinien być to produkt, który jest przeznaczony do użytku zewnętrznego. Powinien odznaczać się wysoką odpornością na warunki atmosferyczne, takie jak upał, deszcz, śnieg i mróz.

Z tego też względu wybrany produkt musi mieć gruby kabel i być wodoodporny. Na opakowaniu girlandy lub też w jej opisie znajdziesz informację dotyczącą klasy szczelności – najlepszym rozwiązaniem będzie IP65 lub chociażby IP44.

Warto pamiętać, że im wyższa liczba, tym lepiej. Taką girlandę ogrodową możesz użytkować przez cały rok, nie zdejmując jej nawet w sezonie zimowym.

Rozstaw lampek

Inną ważną kwestią przy wyborze girlandy zewnętrznej jest rozstaw oprawek, czyli miejsc, w których mają być wkręcone żarówki. Musisz zatem ustalić, w jakiej odległości od siebie powinny się znajdować. Im mniejszy rozstaw, tym więcej żarówek, a to z kolei spowoduje, że girlanda będzie świeciła jaśniej.

Duży rozstaw żarówek, czyli 1 m i więcej, sprawdzi się głównie w dużych przestrzeniach (np. kina plenerowe, koncerty czy festiwale).

Do mniejszych zabudowań dobrym wyborem będzie girlanda z odstępem 75 cm pomiędzy żarówkami. Modele z rozstawem 50 cm sprawdzą się na małych balkonach, tarasach, altanach czy pergolach.

Długość girlandy

Co jeszcze ma wpływ na to, czy określony model sprawdzi się w Twoim ogrodzie lub w innym miejscu? Zdecydowanie jego długość, która powinna być dopasowana do indywidualnych potrzeb domowników. Na szczęście w naszym sklepie masz z czego wybierać i oferujemy girlandy ogrodowe o długości 5, 10, 15, 20, 25, a nawet 30 metrów.

Gdzie kupić girlandy ogrodowe?

Jeżeli Twoją głowę zaprząta myśl „Gdzie mogę kupić girlandy ogrodowe?”, mamy dobrą wiadomość – wcale nie musisz ich daleko szukać. Z powodzeniem zaopatrzysz się w nie w naszym sklepie.

Możesz wybierać spośród modeli o różnej długości, o rozmaitej liczbie żarówek oraz z różnymi odległościami pomiędzy nimi.

Jeżeli nie możesz znaleźć modelu, który jest Ci potrzebny – nic straconego. Stworzymy specjalnie dla Ciebie girlandę na zamówienie, która będzie dokładnie taka, jak chcesz.

Zapoznaj się więc z naszym konfiguratorem, wybierz interesujące Cię opcję i zaopatrz się w girlandę, która idealnie rozświetli Twój ogród.