Gdzie zawiesić girlandy ogrodowe?

Girlandy ogrodowe mogą być znakomitą dekoracją Twojego ogrodu lub tarasu. Umiejętnie przymocowana girlanda będzie stanowiła świetną ozdobę i to nie tylko po zmroku.

Jak zawiesić girlandę ogrodową, aby prezentowała się jak najlepiej? Gdzie najlepiej jest ją umieścić? Przeczytaj nasz poniższy wpis, a wszystko stanie się jasne!

Spis treści:

  1. Jak zawiesić girlandę ogrodową?
  2. Jak zamocować girlandę ogrodową?
  3. Na czym powiesić girlandę ogrodową?

Jak zawiesić girlandę ogrodową?

Zastanawiasz się nad tym, jak zawiesić girlandę ogrodową? Dobra wiadomość jest taka, że możesz to zrobić na naprawdę wiele sposobów. Poniżej przedstawiamy kilka z nich.

Najprostszy i najbardziej podstawowy sposób montażu girlandy ogrodowej.

W kształcie litery V

sposób montaży girlandy litera V

Ten sposób mocowania polega na zawieszeniu jednego odcinka w taki sposób, aby odnogi tworzyły kształt V.

Nie muszą mieć tej samej długości, gdyż najważniejszy jest tu kształt. Podstawa litery V jest miejscem przyczepu girlandy, czyli np. słupa, drzewa lub haka wkręconego do ściany domu. Taki przewód świetlny będzie mieć jeden punkt zasilania.

Punkt horyzontalny

Chcesz postawić na bardziej spektakularną dekorację ogrodu? W takim razie układ horyzontalny może przypaść Ci do gustu.

Jest to podobny układ do litery V, jednak jest więcej sznurów, które tworzą jej ramiona. Są one przymocowane w jednym punkcie, zaś końce girlandy umieszczone są w jednej linii w różnych odstępach.

Taka girlanda będzie mieć kilka punktów zasilania.

montaż girlandy sposoby

Styl W (zygzak)

Ten rodzaj montażu to nic innego jak kilka połączonych ze sobą układów litery V.

Możesz je na siebie dokładnie nakładać, gdyż dekoracja nie musi być idealnie symetryczna. Taki układ sprawdzi się do rozświetlenia dużych przestrzeni, np. w ogródkach kawiarni lub restauracji.

Atutem tego rozwiązania jest fakt, że girlandę można podpiąć do jednego zasilania.

jak zawiesić girlandę na tarasie

Jak zamocować girlandę ogrodową?

Gdy już wiesz, w jaki sposób można zawiesić swój świecący łańcuch, chcemy Ci podpowiedzieć, jak zamocować girlandę ogrodową. Wiele osób używa do tego plastikowych lub metalowych opasek zaciskowych, potocznie znanych jako trytytki. Za ich pomocą możesz przymocować łańcuch do balustrady, gałęzi, słupka lub innego wybranego elementu.

Kolejnym rozwiązaniem, które sprawdzi się zwłaszcza podczas wieszania girland na dużych odległościach, jest wykorzystanie stalowej linki. W tej sytuacji należy najpierw zamontować linkę, a do niej następnie przyczepić girlandę.

Na czym jeszcze może się trzymać cała konstrukcja? Polecamy również metalowe haczyki. Mimo że jest to jeden z bardziej „inwazyjnych” rozwiązań, to sprawdzi się wtedy, gdy nie masz do czego przymocować swojego kabla z żarówkami.

Na czym powiesić girlandę ogrodową?

Prawie wszystko jest jasne, jednak wciąż nie wiesz, na czym powiesić girlandę ogrodową?

Możliwości jest sporo. W ogrodzie lub na tarasie możesz ją zawiesić na płocie lub na ścianie, ewentualnie możesz zamocować ją na drzewach i roślinach.

W przypadku tarasów lub balkonów dobrym rozwiązaniem będzie reling balustrady, parasol ogrodowy, słupki oraz filary. Chcesz zawiesić ją w domu, np. na oknie lub na balustradzie schodów? My jesteśmy na tak!

Jak widzisz, girlandy ogrodowe można wieszać na wiele rozmaitych sposób. Zachęcamy Cię więc do zakupu własnego produktu z naszego sklepu i umieszczenia go w swoim ogrodzie według Twojego pomysłu.

na czym powiesić girlandę ogrodową