Wesele w stodole – zdecydowanie tak!

Coraz częściej na mapie Polski stare, drewniane budynki dostają drugie życie i pary młode organizują w takich miejscach swoje wesele w stodole. Drewniana stodoła już sama w sobie ma niepowtarzalny urok, a umiejętnie dobrane dekoracje tylko go uwydatniają.

Luźna, przyjemna atmosfera i swobodny charakter przyjęcia zorganizowanego na łonie natury to główne cechy wesela w stodole.

Spis treści:

  1. Wesele w stodole – na co zwrócić uwagę?
  2. Oświetlenie stodoły na wesele
  3. Światełka jako dekoracja wesela w stodole?
  4. Na luzie i po swojemu – takie jest wesele w stodole

Wesele w stodole - na co zwrócić uwagę?

Jeśli chodzi o logistykę – musisz dowiedzieć się, czy lokal zapewnia gorące dania, czy sama musisz zapewnić catering. Dowiedz się również, czy w okolicy są jakieś miejsca noclegowe, które mogłyby się przydać gościom przyjeżdżającym z daleka na Twoje przyjęcie.

Poza tym pozostają Ci poszukiwania firmy florystycznej, która zadba o dekoracje na Twoje wesele w stodole. Obrusy, kompozycje kwiatowe, krzesła, tablica powitalna, słodki stół – stwórz listę rzeczy, które chcesz mieć na swoim weselu i zastanów się razem z dekoratorką, jak połączyć je w spójną całość.

wesele w stodole dekoracja stołu

Oświetlenie stodoły na wesele

Stodoły to miejsca zwykle zacienione. Te, które są przygotowane na przyjęcia, zapewne są już wyposażone w jakieś lampy. Jednak nie zawsze są one klimatycznym oświetleniem i w takich sytuacjach warto zastanowić się nad girlandą lub światełkami „fairy lights”.

Ważne jest to, by barwa oświetlenia była ciepła (szczerze mówiąc – im cieplej, tym lepiej). Stworzy to przytulną i relaksującą atmosferę.

Światło to ważny aspekt – zarówno dla gości, jak i fotografa. Zbyt białe i jasne będzie razić w oczy i zapewniamy, że nikt w takim świetle nie będzie się dobrze bawić.

Tak się składa, że w naszej wypożyczalni dekoracji ślubnych znajdziesz dekoracje świetlne idealne na tego typu imprezy.

Pełnią one nie tylko rolę dekoracyjną, ale także funkcjonalną. Nasze żarówki zyskują dodatkowy urok, przez to, że mają złote, przydymione szkło. Lokal w takim blasku staje się bardziej ciepły, jest przytulny i wygląda naprawdę fenomenalnie.

Bez względu na to, czy materiałem budulcowym stodoły na wesele jest cegła, czy drewno – ciepły blask naszych girland stwarza niesamowity klimat.

Girlanda ogrodowa pełni nie tylko rolę dekoracyjną, ale także funkcjonalną. Bez obaw możesz wykorzystać ją jako jedyne oświetlenie stodoły. Żarówki mają regulację jasności, więc za pomocą pilota ustawisz sobie odpowiednią jasność na swoje przyjęcie.

girlandy z żarówkami w stodole na weselu

Światełka jako dekoracja wesela w stodole?

Style wesela są różne. Dobrze dobrane dekoracje na wesele w stodole stworzą taki klimat, o jakim marzysz. Taka impreza może również mieć charakter nieco elegancki. Aby go zaznaczyć, świetnie nadadzą się do tego drobne światełka „fairy lights”.

Intensywna zieleń paproci + przyblakła czerwień cegły + ciepły blask delikatnych światełek to przepis na romantyczną dekorację z nutą świeżości. A stanowiące konstrukcję dachu drewniane krokwie potęgują to wrażenie.

Światło potrafi zmienić wnętrze – nada mu nowego charakteru, doda tajemniczości, stworzy odpowiednią aurę i podkreśli pozostałe dekoracje.

Na luzie i po swojemu - takie jest wesele w stodole

Wesele w stodole to przyjęcie inne niż wszystkie. Sam budynek kojarzy się z wiejskimi klimatami, które odbiegają od idealności. Dlatego przyjęcia organizowane w stodole są wyjątkowe i w luźnej atmosferze.

W Polsce nie brakuje pięknych zapomnianych miejsc, które można ożywić i wykorzystać do zorganizowania swojego wymarzonego przyjęcia.

Daj znać, co myślisz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *