Rozstaw lampek w girlandach ogrodowych

Girlanda ogrodowa to coś, co sprawia, że Twoja przydomowa przestrzeń nabiera wyjątkowego uroku i charakteru. W końcu nie od dziś wiadomo, że dobrze dobrane oświetlenie potrafi zdziałać cuda i to na każdej przestrzeni.

Aby jednak wybrać łańcuch świetlny dopasowany do Twoich potrzeb, trzeba wziąć pod uwagę kilka istotnych czynników. Jednym z nich jest rozstaw lampek w girlandach ogrodowych.

Ile powinien wynosić i co należy uwzględnić przy jego wyborze? Odpowiedzi znajdziesz tuż poniżej.

Spis treści:

  1. Czym jest rozstaw lampek w girlandach ogrodowych?
  2. Jaki jest rozstaw lampek w girlandach ogrodowych w naszym sklepie?

Czym jest rozstaw lampek w girlandach ogrodowych?

Zanim odpowiemy na kluczowe pytanie, chcemy przypomnieć, czym tak właściwie są girlandy ogrodowe.

Najprościej rzecz ujmując, jest to specjalny przewód, który wyposażony jest w specjalne miejsca na żarówki – fachowo nazywane oprawkami.

Wiesza się go w dowolnym miejscu w ogrodzie, na tarasie, balkonie, skwerku, parku oraz wielu innych miejscach użyteczności publicznej. Taki łańcuch świetlny prezentuje się niezwykle stylowo i elegancko, a przede wszystkim – dyskretnie i delikatnie rozświetla przestrzeń.

O tym, jak mocne światło emituje, decyduje nie tylko rodzaj żarówek, lecz także rozstaw lampek w girlandach ogrodowych.

Wbrew pozorom ten parametr ma naprawdę spore znaczenie, a jego wybór nie powinien być przypadkowy.

Poniżej zdjęcie od naszej klientki – zawieszona girlanda ma rozstaw 50cm między żarówkami.

girlanda ogrodowa rozstaw lampek

Jaki jest rozstaw lampek w girlandach ogrodowych w naszym sklepie?

Dostępne w naszym sklepie gotowe zestawy girland mają trzy opcje rozstawu oprawek: 1 m, 75 cm oraz 50 cm. Gdzie warto zastosować poszczególne warianty?

1 m to dość spory rozstaw. Sprawdzi się głównie do oświetlenia większych przestrzeni, zwłaszcza tam, gdzie girlanda bardziej ma robić klimat niż dokładnie oświetlać.

Wariant ten polecamy jako oświetlenie imprez pod gołym niebem: koncertów, festiwali, wesel plenerowych oraz pozostałych tego typu wydarzeń.

Czy opcja ta spisze się na tarasie lub balkonie? Niekoniecznie. Jeśli zdecydujesz się na girlandę o długości 5 lub 10 metrów, będzie mieć ona tylko kilka żarówek, które nie do końca spełnią swoją funkcję.

0,75 m to rozstaw, który jest znakomitym kompromisem między rzadkim, a bardzo gęstym umieszczeniem żarówek na przewodzie.

Takie rozwiązanie dobrze spisze się zarówno na tarasie, jak i na balkonie. Dobrze poradzi sobie również z oświetleniem większych przestrzeni plenerowych, np. w ogródkach restauracji lub barów.

girlanda ogrodowa w ogródku restauracji

Właściciele niewielkich ogródków lub balkonów powinni zdecydować się na najmniejszy możliwy rozstaw wynoszący 0,5 m.

W tym przypadku nawet jeśli zamówisz najkrótszą dostępną girlandę o długości 5m, otrzymasz łańcuch ze sporą ilością żarówek. Z jego pomocą doskonale oświetlisz pergole, altankę, taras, balkon oraz każdy element, który chcesz wyeksponować.

Wciąż masz problem ze znalezieniem odpowiedniego rozwiązania? W takim razie skontaktuj się z nami, a z pewnością wspólnie znajdziemy najlepsze wyjście z tej sytuacji. Zapraszamy do kontaktu!