girlandy na wesele w stodole

Wesele w Sadach – Albigowa

Coraz częściej na mapie Polski stare, drewniane, gospodarcze budynki dostają drugie życie i są wykorzystywane jako sale weselne. Drewniana stodoła już sama w sobie ma niepowtarzalny urok, a umiejętnie dobrane dekoracje tylko go uwydatniają.

Okolice Rzeszowa nareszcie mają miejsce, w którym można poczuć oddech natury i zorganizować wesele w stodole. Z dala od ulicznego zgiełku – a jednocześnie kilka kilometrów od miasta. Rustykalna stodoła z luźnym klimatem – a tuż obok XIX-wieczny dworek z namiotem i parkietem do tańców.

rustykalne wesele w stodole
wesele w stodole, sady albigowa

W miejscowości Albigowa pod Łańcutem znajduje się stara stodoła, która dostała drugie życie. Jej wnętrze jest niesamowite – to wnętrze, które ma duszę.

Nic dziwnego, że przyszłe Pary Młode coraz chętniej wybierają to miejsce, by zorganizować swoje wymarzone wesele w stodole.

Jednak skąd pewność, że dekoracja świetlna sprawdzi się w takim miejscu? Że światło żarówek nie zepsuje klimatu tego miejsca, nie odbierze mu tej tajemniczości?

Stodoły to miejsca zwykle zacienione. Te, które są przygotowane na przyjęcia, zapewne są już wyposażone w jakieś lampy. Czy to wystarczy?

wesele w stodole, albigowa, rzeszów
girlandowo wesele w stodole

Nasze żarówki zyskują dodatkowy urok, przez zastosowanie w nich złotego, przydymionego szkła. Lokal w takim blasku staje się bardziej ciepły, jest przytulny i wygląda naprawdę fenomenalnie.

Bez względu na to, czy materiałem budulcowym jest cegła, czy drewno, ciepły blask naszych girland stwarza niesamowity rustykalny klimat.

Girlanda żarówkowa pełni nie tylko rolę dekoracyjną, ale także funkcjonalną.

rustykalne wesele w stodole, girlandy na wynajem
rustykalne wesele w stodole, sady albigowa
girlandowo dekoracja stodoły na wesele

Oczywiście nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy nie sprawdzili tego w praktyce. Już kilkukrotnie nasza girlanda żarówkowa – a nawet światełka! – była wykorzystywana do dekoracji tworzonej na wesele w stodole.

Ważne jest to, by barwa zastosowanego oświetlenia była ciepła (szczerze mówiąc – im cieplej, tym lepiej 😉 ). Stworzy to przytulną i relaksującą atmosferę.

Światło to ważny aspekt – zarówno dla gości, jak i fotografa. Zbyt białe i jasne będzie razić w oczy i ktoś mógłby się poczuć, jak w szkole na lekcjach o 8:05 rano..

↞  ·  •  ·  ↠

Wesele w stodole może również mieć charakter nieco elegancki – aby go zaznaczyć, świetnie nadają się do tego światełka „Fairy Lights”.

Intensywna zieleń paproci + przyblakła czerwień cegły + ciepły blask delikatnych światełek to przepis na romantyczną dekorację z nutą świeżości, a stanowiące konstrukcję dachu drewniane krokwie potęgują to wrażenie.

No, kto nie uniósł brwi z podziwu na widok takiego połączenia? 😉

Oprócz dekoracji wiekowej stodoły, zawitaliśmy również do namiotu, który połączony z wejściem do dworku nieopodal niej tworzy idealne miejsce do weselnego biesiadowania.

wynajem dekoracji na wesele
girlanda żarówkowa na wesele Albigowa
wynajem girland rzeszów
dekoracja na wesele namiot Albigowa

Początkowo pomysł na montaż girlandy był nieco inny, ale dzięki doświadczeniu przewidzieliśmy różne sytuacje, jakie mają miejsce podczas weselnej zabawy.

Finalnie girlanda została zamontowana od boków namiotu do szczytu tak, by nie przeszkadzać gościom w podrzucaniu Pary Młodej 😉

suknia slubna wesele w ogrodzie

Jesteśmy wszędzie – nawet romantyczny spacer nowożeńców był skąpany w ciepłym blasku naszych złotych żarówek.

girlandy na wesele w plenerze
wesele w ogrodzie girlandowo
wesele w plenerze rzeszów

Wróćmy jeszcze na moment do weselnej stodoły. Jeśli nie przekonaliśmy Was do dekoracji jej wnętrza, to namawiamy, aby zrobić to na zewnątrz. Nawet deszcz nie przeszkodził tutaj w świetnej zabawie!

↞  ·  •  ·  ↠

Często spotykamy się z pewną wątpliwością: „Wszystko pięknie się prezentuje, jednak czy mimo wszystko nie będzie zbyt jasno?”. Uspokajamy, że nie. Posiadamy urządzenie, dzięki któremu można sterować jasnością całej dekoracji.

Do obiadu jaśniej, do wódeczki ciemniej? Nie ma problemu 😉

Światło potrafi zmienić wnętrze – nada mu nowego charakteru, doda tajemniczości, stworzy odpowiednią aurę i podkreśli pozostałe dekoracje. Ponadto – jak można zauważyć powyżej – fotograf grą świateł może zdziałać cuda.

Wesele w stodole to trend, który w naszym kraju utrzyma się jeszcze przez długi czas. W Polsce nie brakuje pięknych zapomnianych miejsc, które można ożywić i wykorzystać do zorganizowania swojego wymarzonego przyjęcia.

Nic dziwnego, rustykalność od zawsze doskonale wpasowywała się w klimaty naszego pięknego kraju.

Ania z Girlandowo